1. ročník - 2017

Mária Kubovová

Prvý ročník sme sa rozhodli pomôcť dvojročnej  Márii Kubovovej z Vikartoviec. Vďaka sponzorom, bežcom a dobrovoľníkom sme jej v sobotu 25.3.2017 vyzbierali  1367€, 160 balení plienok (Paradais Plus s.r.o.) a 5 kartónov mliečnych výrobkov (RAJO a.s.). Vďaka výťažku z tohto podujatia mohli rodičia malej Márii kúpiť chodítko KidWalk, na ktoré od Všeobecnej zdravotnej poisťovne nemali nárok.

Súčasťou nášho charitatívneho behu je aj zbieranie vrchnáčikov pre Sabinku. Bežcov sme k registrácií poprosili priniesť aspoň 15 vrchnáčikov z PET fliaš. Avšak ich túžba pomáhať bola natoľko silná, že nám dokopy priniesli 60kg vrchnáčikov.

Spoločne sme už pomohli sumou

Mária Kubovová

2. ročník - 2018

Mária Kubovová

Druhý ročník sa nám podarilo poskočiť na 3 obdarované osoby. Okrem malej Márii, ktorej chceme pomáhať aj naďalej, sme sa rozhodli do našej zbierky začleniť dvoch mladých chalanov – Dáriusa Rennera z Prešova a Radovana Zmiju z Trebišova. Krásnu slnečnú sobotu 24.3.2018 sa nám vďaka bežcom, sponzorom a dobrovoľníkom podarilo vyzbierať sumu 4038€. Prerozdelená čiastka, teda 1346€ putovalo rodine Kubovových do Vikartoviec, ktorá peniaze využila na rehabilitačný pobyt pre Máriu v Adeli medical center. Taktiež spoločnosť RAJO a.s. rodine Kubovových darovala 10 kartónov mliečnych výrobkov rôzneho druhu.

Radovan Zmija

Na 22-ročného Radovana Zmiju sme dostali kontakt od organizácie Muskulárnych distrofikov. Radovan si prial novú posteľ, ktorá mu splní všetky jeho požiadavky. Snažili sme sa mu vyhovieť a obdarovali sme ho elektrickou polohovateľnou posteľou s aktívnym antidekubitným matracom, ktorý redistribuje tlak a poťahom SKIN IQ MCM, ktorý ma za úlohu predchádzať dekubitom vďaka odčerpávaniu vlhkosti, znížovaniu teploty tela a  protišmykovosti. Poťah taktiež výrazne znižuje pach a pôsobí antibakteriálne.  Elektrická polohovateľná posteľ vrátane spomenutých komponentov a príslušenstva (hrazdy, hrazdičky a podložky pod matrac) stála 1124€. Za zmienku stojí veľkodušnosť, ktorú táto skromná rodinka prejavila, keď zvyšných 222€, ktoré sme im chceli doposlať prenechala v prospech tretieho obdarovaného – Dáriusa Rennera. Rodine Zmijových taktiež spoločnosť RAJO a.s. poslalo 10 kartónov mliečnych výrobkov rôzneho druhu.

Radovan Zmija

Dárius Renner

Na 19-ročného Dáriusa Rennera sme dostali kontakt prostredníctvom sociálnej siete. Dárius dlhodobo túžil po sprchovacom lôžku, ktoré by uľahčilo jeho osobnú hygienu. Pri týchto úkonoch ho bolo doteraz nutné prenášať do kúpeľne o poschodie vyššie. Vďaka hydraulickému sprchovaciemu lôžku v hodnote 1700€ bude mať o jednu starosť menej a sprchovanie tak bude môcť vykonávať častejšie a oveľa komfortnejšie. Dárius je taktiež ako aj ostatní naši obdarovaní registrovaný v organizácií Muskulárnych dystrofikov.  Touto cestou by sme sa chceli organizácií srdečne poďakovať za spoluprácu v dofinancovaní lôžka v hodnote 136€, ktoré nám na kúpu lôžka chýbali. Dárius taktiež obdržal 10 kartónov mliečnych výrobkov rôzneho druhu od spoločnosti RAJO a.s..

Dárius

Spoločne sme vyzbierali vrchnáčikov.

Vrchnáčiky z PET fliaš

Vrchnáčiky pre Sabínku Fajnorovú

Už na 1. ročníku sme prosili bežcov k registrácií priniesť aspoň 15 vrchnáčikov z PET fliaš pre Sabínku Fajnorovú. Avšak bežci nás ohromne prekvapili a priniesli 60kg, čo vychádzalo cca 120 vrchnáčikov na jedného bežca. Druhý ročník sme v zbieraní vyhlásili súťaž o 3 najlepších zberačov. A výsledok? Ostali sme doslova v šoku! Bežci zobrali zbieranie vrchnáčikov z PET fliaš natoľko zodpovedne, že len prvý traja najlepší zberači nám priniesli dvojnásobný počet, a to 127kg vrchnáčikov. Spolu s ostatnými bežcami sa nám podarilo pre Sabínku vyzbierať vyše 200kg vrchnáčikov, čo nám dalo zabrať už aj so samotnou prepravou (viď fotka). Vrchnáčiky sme odovzdali na zbernom mieste v Poprade. Urobiť tak môžete kedykoľvek počas roku aj Vy. 

Informačná tabuľa vo Svite

Vďaka poisťovni Dôvera sme pri cyklochodníku Svit-Poprad (pri Kolibe) osadili obojstrannú informačnú tabuľu. Na jednej strane tabuľe sa nachádza mapa trate, pre záujemcov, ktorí si budú chcieť polmaratónsku trať skúsiť odbehnúť. Na strane druhej čitatelia nájdu informácie o vzniku nášho občianskeho združenia Športuj srdcom. Náučná tabuľa je však zameraná hlavne na informovanie o ojedinelých svalových chorobách, ktorými naše obdarované osoby trpia a ktoré prostredníctvom výťažku z nášho charitatívneho behu budeme podporovať aj v budúcich ročníkoch.

Ďakujeme ešte raz všetkým sponzorom, dobrovoľníkom a bežcom za podporu! Veľmi si to vážime, a tešíme sa zo spolupráce vďaka ktorej môžeme spestriť a uľahčiť život  ľudom s ťažkou chorobou.

Informačná tabuľa ALS BEH